Iсторія

hZfVH7_io0cЖовтень 1996 року — утворення ініціативної групи з 29 народних депутатів-членів групи «Аграрники України» у Верховній Раді України по підготовці пакету статутних документів і проведенню Установчого з’їзду партії для створення Агарної партії України.

5 грудня 1996 року — заснування Аграрної партії України на Установчому з’їзд в м.Києві.

30 грудня 1996 року — реєстрація Аграрної партії України в Міністерстві юстиції України.

У відповідності з прийнятою Програмою партія опиралася на сільське населення, відстоювала і захищала його інтереси. Проголошений стратегічний курс  залишався незмінним, незважаючи на зміну лідерів партії, її активу. Партія стала активно впливати на формування аграрної політики держави. Впродовж 10 років з’явилися закони, завдяки яким аграрний сектор економіки отримав державну підтримку та став відроджуватися. Саме в цей період було введено фіксований сільськогосподарський податок, особливий режим оподаткування сільськогосподарської продукції податком на додану вартість, компенсацію процентних ставок на банківські кредити для сільськогосподарських товаровиробників та ін.

Червень 2004 року — перейменування партії в Народну аграрну партію України на VI (позачерговому) з’їзді.

Лютий 2005 року — перейменування в Народну партію і зміна її стратегічного курсу. Партія почала представляти інтереси всього народу. Під новими гаслами захисту інтересів народу, запити сільських трудівників залишились поза увагою, а основний зміст діяльності Аграрної партії – захист інтересів села, сільського трудівника – був втрачений.

7 жовтня 2006 року — відродження Аграрної партії України, затвердження нового Статуту і Програми, обрання керівних органів на Установчому з`їзді. Головою партії було обрано народного депутата України, Президента Української академії аграрних наук — Зубця Михайла Васильовича.

15 листопада 2006 року — Аграрна партія України була зареєстрована в Міністерстві юстиції України.

11 вересня 2010 року — обрання нового Голови партії Слаути Віктора Андрійовича, відомого аграрника і політика, на ІІ – му позачерговому з’їзді Аграрної партії України. На з’їзді було визначено першочергові завдання по партійному будівництву, активізації ідеологічної та інформаційної діяльності партії, посиленню впливу партії на здійснення позитивних змін в житті українського села.

31 жовтня 2010 року — партія вперше прийняла участь у виборах до місцевих рад. В ході місцевих виборів переважна більшість регіональних партійних організацій успішно склали іспит на життєздатність, перевірили свій кадровий потенціал, здобули досвід політичної практики. Полтавська обласна партійна організація провела до місцевих рад 58 депутатів, Запорізька — 52, Тернопільська — 46, Донецька — 44, Херсонська — 43, Харківська — 40, Черкаська – 26, Житомирська і Вінницька — по 25 депутатів. Тим самим партія в цілому отримала підстави на повну силу заявити про свою подальшу присутність в політичному середовищі України для реалізації своїх Програмних цілей і завдань.

3 липня 2012 — обрання нового Голови партії  Бісюка Івана Юрійовича, заступника Міністра аграрної політики та продовольства України, на другому етапі ІІІ з’їзду Аграрної партії України.

20 вересня 2014 року — обрання нового лідера партії  Віталія Скоцика  на IV з’їзді Аграрної партії України, котрий до цього обіймав посаду заступника голови АПУ та входив до президії та політради  партії.

Віталій Скоцик має надійну репутацію в агробізнесі, відомий як людина з інноваційним глобальним мисленням і західними підходами до ведення бізнесу у прозорий та чесний спосіб, неодноразово проявляв себе як ефективний антикризовий менеджер. Ділові якості та сучасна західна освіта дозволили Віталію Скоцику реанімувати підприємства аграрної галузі, чиї фінансові показники не вселяли жодної надії на відродження.

Основним кредо нового голови Аграрної партії України є постійний рух до поставлених цілей, при цьому важливими є досягнення не лише великих, але і малих успіхів. Відтак, новообраний голова АПУ погодився очолити партію за умови її повного оновлення і підтвердив, що робитиме все, щоб партія стала боєздатною та готовою до наступних парламентських та місцевих виборів.