ЗАГАЛЬНI НОВИНИ

The most innovative designers consciously reject the standard option box and cultivate an appetite for thinking wrong.

Рецепт успіху від Віталія Скоцика: «Мрійте – більше! Досягайте – кращого!»

Сьогодні 15 березня день народження святкує політик нової генерації – Віталій Скоцик. У свої 46 Лідер Аграрної партії ділиться власним рецептом успіху: треба не боятися… мріяти. А реалізовуючи мрії – ставити перед собою ще вищі завдання. Про життя Віталія Скоцика, яке інколи нагадує американські гірки, але завжди сповнене мріями, сімейним затишком і великою вірою в Україну – читайте в інтерв’ю, опублікованому  на шпальтах журналу «ІМЕНА».

— Віталію Євстафійовичу, у пресі Вас називають «українським Макроном». Це додає Вам впевненості, на президентські вибори балотуватися будете?

— Ми обоє цілеспрямовані люди, професійні економісти, і вміємо вибудовувати візію того, що хочемо побудувати. У всьому іншому ми, звісно, різні. Ймовірно, українці, як і французи, які побачили у Макроні надію на світле майбутнє, теж шукають політиків нового формату – для впровадження змін, про які ми давно мріємо.

Щодо президентської кампанії, поки навіть чинний Президент не говорить, чи буде балотуватися на наступний термін. Я б теж не забігав наперед. До 28 грудня багато часу – ще треба посіяти весною і зібрати врожай восени, а тоді, наприкінці року, і буде остаточне рішення.

NKL_1456

— Останнім часом про Аграрну партію пишуть багато бруду. Кому ж це ви так дорогу перейшли?

— Ми політична сила нового зразка. Сьогоднішня політична система наповнена тим, що і партіями назвати важко. Більшість так званих «партій» – це просто політичні проекти олігархів. Ми є фактично викликом усім. І тим, хто називає себе владою і є при владі. І тим, хто називає себе опозицією, але насправді не є в опозиції. Тобто Аграрна партія – реальних ворог для всієї існуючої політичної системи нашої держави. Тому проти нас всі і боряться. І чим далі, тим боротимуться більше. Це нас не дивує, і ми до всього готові.

— Ми часто бачили ситуації, коли, здавалося б, порядних, ідейних людей після проходження в парламент – наче підміняли. Чому Ви впевнені, що Вас не зламає система?

— Для того, щоб цього не трапилось, повинна бути дієва структура, вибудована знизу до верху. Структура, в якій люди, делеговані у владу від партії, відповідальні перед членами партії – починаючи від їхнього населеного пункту і до найвищої посади, яку можуть займати. Якщо людина приходить у владу одна, і навіть з дуже хорошими намірами, її система з’їдає. Дійсно,  ми бачили дуже багато подібних прикладів. Сьогодні Аграрна партія хоче зламати це замкнуте коло і замінити його новою системою управління.

— Пане Віталію, Ви були успішним бізнесменом.  Що змусило Вас покинути все і піти в політику?

— Це мій особистий виклик. 2014 рік для багатьох став переломним. Тоді хтось взяв зброю і пішов добровольцем на фронт, хтось став волонтером, хтось, з дуже хороших намірів, вирішив стати таким собі Дон Кіхотом і пішов у державне управління. У кожного був свій виклик.  Власне, я став своєрідним добровольцем, який також покинув усе і пішов боротися. Але не самотужки – я пішов організовувати систему. Бо добре розумів, що ніхто нам держави не збудує, якщо ми самі її собі не побудуємо.

— А як сім’я відреагувала на Ваше рішення іти в політику? Дивлячись на Ваш Фейсбук, складається враження, що тепер Ви постійно в робочих поїздках. Чи не позначилося це на Ваших стосунках з дружиною?

— У нас все життя таке – в дорозі. Коли я працював за кордоном, якийсь час сім’я  жила зі мною, якийсь – в Україні. Ми люди сьогоднішнього інтернаціонального світу, ми мобільні, ми звикли до такого ритму. І дружина мене завжди підтримувала. Хоча спочатку і не зовсім зрозуміла мої наміри іти в політику, але це тривало не довго. Дуже скоро я отримав і від дружини, і від усієї своєї родини повну підтримку.

— Наскільки дружина впливає на прийняття Вами рішень? Що Ви можете вирішити без неї, а що ні?

— Коли ми говоримо, що дружина – оберіг сім’ї, то у нас це дійсно так і є. У всіх сімейних питаннях я, як солдат, виконую завдання, які вимальовує дружина. Всі стратегічні речі ми обговорюємо, звичайно, разом. А в поточному житті, дружина, як голова родинної партії, веде сімейний напрямок, а я зовнішній. Ми звикли до такого ритму ще з бізнесу. І у нас це гарно працює.

— Готуєте сніданки для дружини?

— Я не є щедрим на сніданки. Моя дружина, як і її мама, яка зараз живе з нами, і мої дочки – всі  дуже гарно готують. Я не вважаю, що повинен створювати їм конкуренцію на кухні. Але у нас є барбекю, шашличниця – і це вже моє місце. Коли хтось починає туди заходити, то я доволі ревниво його захищаю. Люблю готувати на вогні рибу, шурпу, стейки, експериментувати над новими рецептами.

— Для дітей Ви також нечастий гість. Можливо, коли виростуть, дорікатимуть, що Вас ніколи не було поряд… не боїтеся цього?

— Ми дійсно мали таку проблему зі старшою дочкою Діаною. Коли підросла, вона без злоби, але все ж мені згадала, що я мало був вдома.  В бізнесі був такий ритм, коли я і в країні мало бував.

І бачив єдину, на той час, доню не так часто, як хотілося б. Коли ж я пішов у політичне життя, то вже намагаюся вихідні проводити вдома. В суботу-неділю стараюся бути з дружиною, з дітьми, разом з ними їду і в музичну школу, і на різні спортивні заняття. Любимо спільні походи в зоопарки, музеї, магазини. Коли я в Києві, протягом тижня завжди намагаюся відвозити дітей вранці в школу.

— Які у Вас сімейні традиції?

— Ми підтримуємо ті традиції, які були родинах наших батьків – моїх і дружини. Вони схожі, бо ми з одного регіону, я з Рівненської області, дружина з Волинської, це все Велика Волинь. Це традиційне святкування Різдва, Великодня, Трійці, всіх великих свят. Ми дотримуємось класичного святкування, а оскільки родина у нас велика і дружня, то у нас завжди багато гостей.

— Віталію Євстафійовичу, про що Ви мріяли в дитинстві і які з мрій уже зуміли реалізувати?  А зараз мрії маєте?

— У мене постійно були мрії і,  реалізовуючи їх,  я щоразу ставив собі ще вищі завдання. Коли певні ідеї приходили мені в голову, вони могли виглядати абсолютно нездійсненними. Але я їх втілював у  життя. Здавалося б, нереально було з мого далекого села піти вчитися в Київ, у сільськогосподарську академію, але я отримав золоту медаль і поступив. Здавалося б, нереально було продовжити навчання в США, але я там навчався. Хто б міг подумати, що хлопець з рівненського села буде управляти великими міжнародними корпораціями, але це частина мого життя. Комусь здається нереалістичним те, що я прагну зробити в політиці, але мої мрії мають властивість збуватися. Я для цього роблю все.

За матеріалами сайту Аграрної партії України

Please select the social network you want to share this page with:

Чергова обласна конференція АПУ

Сьогодні, 15 березня у м. Кропивницькому відбулася обласна партійна конференція Кіровоградської обласної партійної організації Аграрної партії України. У роботі конференції взяли участь 44 делегати.

На засіданні розглядались актуальні питання порядку денного:

1.Про роботу районних/міських партійних організацій АПУ по створенню первинних партійних осередків;

2.Про обрання делегатів на XIV-й ( черговий) з’їзд Аграрної партії України;

3. Про обрання заступника голови Кіровоградської обласної організації АПУ;

4. Про внесення змін до складу контрольно–ревізійної комісії.

Голова обласної партійної організації Сергій Таровик у своєму виступі, зокрема, зазначив, що з початку 2018 року кількість ППО зросла на 44 одиниці та майже на 300 членів партії, визначив стратегічні напрямки розбудови партійних рядів шляхом створення нових первинних осередків та зростання авторитету партії серед населення області у міжвиборчий період.

Першочерговими стратегічними завданнями КОПО АПУ є покращення її позицій на найближчих виборах до ОТГ, участь у наступних Президентських та парламентських виборах.

Конференція одноголосно підтримала запропоновані кандидатури делегатів на XIV-й( черговий) з’їзд Аграрної партії України. Заступником голови Кіровоградської обласної організації Аграрної партії України обраний керівник апарату КОПО АПУ Юрій Михалевський.

У зв’язку з переходом на державну службу колишнього голови КРК Андрія Жили, делегати конференції підтримали пропозицію по оновленню КРК партії – новим головою було обрано Андрія Босенка, секретарем – Інну Хромчак.

Конференція мала конструктивний характер і проходила у формі відвертої дискусії про перспективи і напрямки розвитку Кіровоградської обласної організації Аграрної партії України.

Віталій Скоцик: рейдерство – це неоголошена внутрішня війна проти аграріїв

Український «Дикий Захід». Захоплення врожаїв і землі, викрадення людей та збройні протистояння на полях ̶ за останні три роки рейдерство стало справжньою внутрішньою агресією, терором, спрямованим проти виробників, які годують державу. Хто перетворює Україну на державу беззаконня, чому антирейдерські заходи влади майже не діють, та як реально захиститися від цієї чуми, говоримо з головою Аграрної партії Віталієм Скоциком.

Останніми роками в лексиконі аграріїв з’явилось слово «рейдерство», до того ж збоку буває складно з’ясувати, хто дійсно винен. У чому причина проблеми?

Рейдерство – це не просто проблема. Це неоголошена внутрішня війна в Україні. Це повернення в 90-ті роки. Тільки на відміну від тодішніх бандитів, нинішні рейдери мають покровителів у кабінетах найвищих чиновників. І ця війна спрямована проти тих, хто годує і захищає країну, хто наповнює державний бюджет. Лише за минулий рік було близько 700 рейдерських атак. Цей рік розпочався зі спроби протиправного захоплення сільськогосподарських підприємств ТОВ «Агротіс» та «Агротіс Плюс» Приазовського району Запорізької області. Не допустити силового захоплення господарств вдалось тільки завдяки зусиллям та своєчасному реагуванню громадськості. На місце приїхали представники «Аграрної самооборони» Кіровоградщини. Підрозділ самооборони сформували і в Запорізькій області. Озброєних «тітушок» із Запоріжжя та Дніпра спільними зусиллями вдалося зупинити, але на загальнодержавному рівні системної протидії рейдерству немає. На сьогодні кількість справ, які було доведено до суду, мінімальна. Про реальне покарання винних узагалі не йдеться. Водночас показово, що ми щотижня отримуємо від наших партійців щонайменше кілька повідомлень про напади на фермерські господарства і спроби їх захоплення.

Але ж створювали антирейдерські штаби та комісії, хіба вони так і не запрацювали?

Усі заходи влади в боротьбі з рейдерством – це гасіння пожеж, намагання загладити ситуацію у тих випадках, які викликали бурхливу реакцію громадськості та набули резонансу. Системно проблеми не розв’язують. І взагалі першопричини рейдерства – політична система, яка прогнила, та тотальна корумпованість усього чиновницького апарату. Як риба гниє з голови, так і рейдерство починається в кабінетах найвищих посадовців, у системі Держгеокадастру, Міністерстві юстиції України, в кабінетах поліції, яка замість того, щоб захищати народ, прикриває рейдерів, у кабінетах корумпованих нотаріусів та підкупних суддів.

А як тоді взагалі захищатися виробникам?

У тому й проблема, що захисту від держави немає. Коли виробники це зрозуміли, вони почали об’єднуватися. Власне, самооборона, про яку ми вже згадували, і що нині є єдиним реальним захистом, зародилася на Кіровоградщині. Саме там почалися перші рейдерські атаки. І взагалі спроб захоплень найбільше в «хлібних областях» ̶ у центрі, на півдні. Так-от на Бобринеччині місцеві аграрії зрозуміли, що розраховувати немає на кого, і за ініціативи Юрія Крутька створили систему взаємодопомоги – розробили сигнали, після яких на підприємство, що зазнало нападу, буквально протягом 20 хвилин з’їжджаються колеги. Тактиці боїв їх навчали «кіборги», які пройшли Донецький аеропорт. Таким чином вони хотіли віддячити, адже саме наші аграрії були першими, хто прийшов на допомогу військовим, ̶ вони тоннами возили продукти в зону АТО, ремонтували техніку. В народі самооборону швидко охрестили «кіровоградськими ковбоями». Пізніше такі загони почали створювати в інших областях.

Є якісь класичні схеми, за якими діють рейдери? Чи щоразу все по-іншому?

Є кілька видів схем залежно від того, на що поклали око рейдери. Якщо вони хочуть забрати врожай, то можуть просто загнати комбайни на поля. Складніше, коли ці комбайни приїжджають із підробленими документами, і тоді правоохоронці навіть без змови починають захищати рейдерів. Ще складніше, коли в реєстрі змінюють дані про власника всього майнового комплексу. Найчастіше у схемах задіяні недобросовісні нотаріуси, держреєстратори, корумповані судді та чиновники. Рейдери постійно розширюють свій «арсенал»: це і фальсифікація документів, і створення штучної заборгованості, і підкуп посадових осіб. Об’єктами незаконного привласнення можуть стати врожай, цілісний майновий та виробничі комплекси, земельна ділянка, весь бізнес певної людини. Рейдери не гребують жодними методами – застосовують травматичну та вогнепальну зброю, гранати, беруть людей у заручники, катують їх. У багатьох регіонах країни вже пролилася кров. Є непоодинокі смертельні випадки. І через рейдерство страждає вже не тільки сільське господарство, але й інші галузі. Захоплення фабрик, заводів, підприємств різних форм власності відбуваються мало не щодня.

А в Аграрної партії є напрацювання щодо того, які законодавчі зміни потрібно внести, щоб унеможливити рейдерство?

Звісно. Нам терміново потрібно внести зміни до земельного та цивільного законодавства, зокрема зобов’язати реєстраторів та нотаріусів під час реєстраційних дій перевіряти реєстраційну історію об’єкта. Також слід встановити, що проводити реєстрацію переходу права власності на цілісні земельно-майнові комплекси можна лише у присутності попереднього власника. Нам необхідно об’єднати реєстри нерухомості, бізнесу та судових рішень, а також посилити адміністративну і кримінальну відповідальність усіх причетних до несанкціонованого заволодіння активами та нерухомістю підприємств. Окрему увагу потрібно приділити подальшому реформуванню судової системи, зокрема створити дієвий і незалежний Вищий антикорупційний суд. Це має бути орган, що зможе притягувати до відповідальності вищих посадових осіб, які прикривали захоплення. Всього наші спеціалісти з Аграрної Ради, що працює при Аграрній партії, розробили для подолання проблеми рейдерства 17 кроків, які вже неодноразово озвучували. Ми організовували мітинги, круглі столи, писали відкриті звернення. Але влада реагує лише піар-акціями. Посадовцям невигідно розв’язувати проблему, бо вони самі є її частиною. Для реальної боротьби з рейдерством потрібна політична воля. Але ні у непрофесійного Кабміну, який займається лише піаром, ні у фейкового парламенту такої волі немає. Страшно те, що ця внутрішня агресія та війна здатні зруйнувати саму українську державність. Тому нам терміново потрібно проводити політичну реформу. Замість політичних фриків до влади повинні прийти люди, яким небайдужа ця країна, які є професіоналами у своїх галузях та розуміють, що захист приватної власності повинен бути основою всього.

Привітання з нагоди міжнародного жіночого дня

Шановні, дорогі, прекрасні, чудові жінки!

Прийміть сердечні вітання з нагоди чудового весняного свята – 8 Березня! Ваша енергія, відповідальність, активна життєва позиція несуть у світ злагоду, добро і любов.

Бажаю Вам завжди бути щасливими, здоровими, оточеними ніжністю і турботою. Нехай Вас завжди супроводжує впевненість у завтрашньому дні!

З повагою,

Голова Кіровоградської обласної
організації Аграрної партії України
Сергій Таровик

Please select the social network you want to share this page with:

Кіровоградщина приєднується до привітань Миколи Стрижака з нагоди обрання на посаду президента Асоціації фермерів та приватних землевласників України!

Шановний Миколо Івановичу!

Щиро вітаю Вас з обранням на посаду президента Асоціації фермерів та приватних землевласників України!

Відтепер перед Вами стоять ще більші виклики, чекають ще вищі вершини. Хай притаманні Вам мудрість, принциповість, завзятість та наполегливість і надалі сприяють процвітанню Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

Упевнений, що Ваші професійний досвід, управлінський талант і організаторські здібності дадуть поштовх значним досягненням на шляху розбудови України.

Бажаю Вам принциповості та виваженості для ухвалення далекоглядних рішень.

Нехай у всіх починаннях Вас супроводжують успіх, розуміння і  підтримка колег та однодумців, а непроста відповідальна робота приносить задоволення і перемоги.

Хай дружні привітання додадуть Вам життєвої наснаги, а людська шана буде подякою за плідну працю!

З повагою,

Голова Кіровоградської обласної
організації Аграрної партії України
Сергій Таровик